niedziela, 8 kwietnia 2012

Jak zarobić na złomie elektronicznym

O ile makulatura, czy aluminiowe puszki po napojach istnieją w świadomości większości jako przedmioty, które można sprzedać za skupie złomu i zarobić jakieś pieniądze, a tyle przeciętny Kowalski nie wie czym jest złom elektroniczny.
Chyba każdy posiada komputer i komórkę. Często też masę innego sprzętu. W dzisiejszych czasach technologia sprzętu elektronicznego użytkowego się bardzo dynamicznie rozwija. Wiąże się to również z częstym kupowaniem co raz to nowszego sprzętu. Co robimy ze starym sprzętem? Jeśli jest sprawny to albo komuś podarujemy, albo sprzedamy, albo trzymamy Bóg wie po co w piwnicy. Jest też opcja ze sprzęt nie jest sprawny i nie opłaca się go naprawiać. Wtedy często ląduje na śmietniku. Błąd!

Gdzie znaleźć złom elektroniczny?

W komponentach każdego sprzętu elektronicznego znajdują się metale szlachetne. Oczywiście w bardzo znikomych ilościach, ale jakkolwiek posiadają one swoją wartość. Każdy sprzęt elektroniczny w naszym domu zawiera kilka gramów metali szlachetnych w postaci np. pozłacanych styków czy złotych "nóżek" od procesorów. Generalnie - czym starszy sprzęt tym więcej złota. Za kilogram procesorów 486 można dostać przy obecnych cenach złota nawet 500 zł. Kilogram procesorów - wydawać by się mogło, że to dużo ale kiedyś nie były one tak małe i lekkie jak obecnie.
Oczywiście cenny jest nie tylko sprzęt komputerowy, ale każdy sprzęt z układami scalonymi.

Gdzie sprzedać złom elektroniczny?

Sprawa nie jest taka prosta jak z puszkami. Gdyż nie wszystkie skupy złomu elektronicznego zapłacą nam uczciwe pieniądze za złom elektroniczny. Często policzą jak za zwykły złom, a wtedy jesteśmy bardzo stratni. Należy poszukać skupów, które docelowo skupują złom elektroniczny. Inną metodą jest wystawienie aukcji na allegro. Firmy zajmujące się skupem złomu często tam zaglądają i skupuja złom jeśli cena ich satysfakcjonuje.

Tak więc, nie wywalaj lub nie oddawaj za darmo zepsutego albo starego sprzętu elektronicznego skoro można na tym zarobić.

4 komentarze:

  1. Super! widziałem o tym ale mi przypomniałeś. Po ile wystawić procki i płyty główne odpisz mi na którymś czacie! Pozdro!

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy sprzęt elektroniczny w naszym domu zawiera kilka gramów metali szlachetnych w postaci np. pozłacanych styków czy złotych "nóżek" od procesorów. Generalnie - czym starszy sprzęt tym więcej złota. Za kilogram procesorów 486 można dostać przy obecnych cenach złota nawet 500 zł. Kilogram procesorów - wydawać by się mogło, że to dużo ale kiedyś nie były one tak małe i lekkie jak obecnie.
    http://www.zaradni.pl/porada/3982,jak_zarobic_na_zlomie_elektronicznym Pozdrawiam i następnym razem radzę nie zżynać słowo w słowo.

    OdpowiedzUsuń
  3. To niesamowite, że na takich rzeczach można oszczędzać. Moim zdaniem, jeśli ktoś potrafi dobrze przeanalizować rynek, to zawsze znajdzie lukę. TO naprawdę fajne, bo dzięki każdej takiej inwestycji otwierają się pewne wrota.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń